خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

استفاده از محصولات جدید در صنعت ساختمانی چهره این صنعت را به کلی تغییر داده است و توانسته مرز تخیل تا واقعیت را تا حد بسیار زیادی تغییر دهد مهندسان امروز به راحتی می توانند سازه های بزرگ و زیبا را خلق کنند و از نظر مقاومت آنها را تضمین کنند.در ادامه و در وبلاگ دانستنی های بتن قصد داریم تا به معرفی افزودنی های بتن و گروت بپردازییم.
ایمنی در دنیای امروز بخش مهمی از زندگی افراد می باشد و می توان گفت یکی از بزرگترین فعالیت هایی است که افراد برای بقا و حذف خود انجام می دهند. از گذشته دور تامین سرپناه برای انسان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده تا انسان را از سرما و گرما و دیگر خطرهای پیرامون خود حفظ کند در ابتدا دانش بشری به سمت استفاده از محیط طبیعی برای این کار رفت، استفاده از غارها و گودال های طبیعی ، کم کم انسان توانست با استفاده از مواد و مصالح موجود در اطراف خود چارچوبی را طراحی و بسازد این کار اولین حرکت بشر برای ساخت سرپناه بوده است.اما با افزایش علوم و دانش انسان مهندسی و طراحی ساختمان ها به شکلی بسیار پیچیده تر شد و زیبایی یکی از ارکان جدای ناپذیر معماری ساختمان و سازه ها شد.این طراحی ها براساس نوع محیط و فرهنگ در جای جای دنیا متفاوت بوده است.امروز ما شاهد این سازه ها و تفاوت و ظرافت این معماری هستیم.

نقش افزودنی های بتن در صنعت ساختمانی
اما در عصر حاضر تفاوت ها بیشتر شد و قوانین و چارچوب ها به شکل استاندارتری تعریف شد و در جای جای دنیا الگوهایی مشابه دنبال افراد استفاده کننده از این ساختمان ها و سازه ها دیگر برای تنها زیبایی و جای برای سکونت را نمی خواستند، بلکه از هر نظر می خواستند بهترین باشد ، کیفیت و ایمنی رکن بسیار مهم و اساس سازه های جدید است زیرا ساختمان ها و سازه ها بسیار بزرگ تر و وسیع تر شده اند و کوچکترین اشتباه در طراحی و اجرا می تواند خسارات جانی و مالی بسیار زیادی را بر ساکنان وارد کند.در ادامه با مجله خانم گل همراه باشید تا به بررسی نقش افزودنی های بتن در صنعت ساختمانی بپردازییم.با پیشرفت تکنولوژی و فناوری جدید محصولات بسیار زیادی برای مقاوم سازی و بهتر شدن این سازه ها و ساختمان ها بوجود آمده است.در قرن حاضر بتن به یکی از متفاوت ترین مصالح و از آن می توان به انقلاب این صنعت یاد کرد.محصولی که مرز تخیل تا واقعیت را جابه جا کرد و امروز سازه های با ارتفاع بسیار باورنکردنی و استحکام بالا را در سراسر دنیا شاهد هستیم.در ادامه قصد داریم تا تعدادی از محصولات که در صنعت ساختمانی وارد شده اند و استحکام ساختمان ها را براورده ساخته اند را بیان کنیم.

افزودنی های بتن

مواد افزودنی را به قصد نقصان کیفیت مطلوب بتن، کاهش نارسایی و یا تغییر بعضی از مشخصه های بتن به آن اضافه می نمایند، از مهمترین این افزودنی های بتن مواد برنده کننده و فوق نیشدار آبخیز کننده هستند. عملکرد اصلی درآمد باج افزودنی آبزا رسا کننده، ازدیاد کارایی بتن یا ملات و یا به نوعی دیگر، کاهش آب لازم درخصوص اختلاط بتن و یا ملات و لذا ازدیاد مقاومت بتن است. همچنین كاربرد از این مخارج موجب صرفه جویی استفاده سیمان در بتن و علت سادگی عمل تراکم بتن می گردد و مانع آب انداختن بتن می شود. فوق آبدیده کننده ها در مقایسه با آبزا رسا کننده ها دارای اثر قوی تری هستند.این درآمد باج ضمن حفظ انسجام بتن و بدون کاهش پایداری آن سبب ازدیاد کارایی بتن یا ملات می شوند. علاوه بر این، این امرار قادرند آب مورد نیاز بتن را به میزان ۲۵ تا ۳۵ درصد کاهش داده لذا باعث افزایش متجاوز زیاد پایداری می شوند.

نقش افزودنی های بتن در صنعت ساختمانی
ادامه مطلب

مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو